KUMHO DOSTARCZA OPONY DO HYUNDAI SOLATI LIMOUSINE

21/05/2019

- Kumho zastało wyłącznym dostawcą 20-calowych opon do modelu HYUNDAI H350.

- Firma jako pierwsza opracowała 20-calową nisko-profilową oponę do samochodów dostawczych.


 


CEO Kumho Tire Jeon Dae-jin poinformował, że Kumho Tires będzie dostarczało wyłącznie 20-calowe opony na pierwsze fabryczne wyposażenie do Solati Limousine, luksusowego minibusa Hyundai Motor.


Wprowadzony na rynek w 2015 roku Solati to lekki samochód dostawczy (LCV) przeznaczony na rynek koreański i europejski. Jest to samochód z półmaską, którego komora silnika wystaje jak w przypadku samochodu osobowego. Jest produkowany w Jeonju w Korei i Turcji pod nazwą modelu H350. Szczycący się wyrafinowanym designem, wysokim poziomem ciszy i przestronnym wnętrzem Solati cieszy się sporą popularnością nie tylko w Korei, ale także na całym świecie.


Analitycy branżowi przypisują globalną popularność pojazdu bogatej ofercie konwersji i możliwości przystosowania auta do wielu zadań, która znacznie zwiększa użyteczność modeli. W zeszłym roku Hyundai współpracował z SM Entertainment nad przeprojektowaniem pojazdu, aby dopasować go do potrzeb artystów, takich jak piosenkarze i aktorzy. Współpraca ta zaowocowała powstaniem Solati Moving Hotel, który zdobył niemiecką nagrodę „Red Dot: Best of the Best”.


Od stycznia Kumho dostarcza ulepszoną wersję Portran KC53 do modelu Solati Limousine. Zaprojektowana do lekkich samochodów dostawczych ta stale dostępna w ofercie opona zapewnia większe przebiegi, zapobiega nadmiernemu ścieraniu i oferuje większą trwałość i lepsze właściwości jezdne.


Solati Limousine był kiedyś montowany głównie na 16-calowych oponach, ale Hyundai Motor ostatecznie uznał, że są za małe dla tego pojazdu i przewidział wzrost popytu na 20-calowe opony. To skłoniło producenta samochodów do zwrócenia się do kilku producentów opon o opracowanie nowych opon, ale wielu z nich było niechętnych z powodu ograniczeń technologicznych. Tylko firmie Kumho udało się sprostać wymaganiom Hyundaia.


Zdając sobie sprawę, że opony do samochodów dostawczych muszą wytrzymać znaczne obciążenia, zespół projektantów Kumho musiał postawić na niski profil boczny opony, aby uniknąć utraty komfortu jazdy i oszczędności paliwa. Przyjmując wysokowytrzymałe mieszanki i osnowy dla większej trwałości, tworząc konstrukcję zapobiegającą ścieraniu się i wzmacniając część barkową, Kumho jako pierwsza na świecie wypuściła 20-calową oponę do samochodów dostawczych o niskim profilu bocznym.


"Ekskluzywna oferta 20-calowych opon OE do Solati Limousine jest świadectwem naszego ciągłego rozwoju technologicznego” - powiedział Lee Younchang, szef zespołu rozwoju opon LT w Kumho Tire, „Będziemy nadal rozwijać własne technologie, aby sprostać potrzebom naszych klientów i konsumentów dostarczając najlepsze i najlepiej zoptymalizowane opony na rynku ”.