KUMHO TIRES PONOWNIE NA PIERWSZYM WYPOSAŻENIU DO SUV-a KIA

23/07/2019

- Kompaktowy SUV KIA SELTOS będzie montowany wyłącznie na oponach Kumho.


 

Kumho Tires CEO Jeon Dae-jin: potwierdził, że opony Kumho będą dostarczane do nowego modelu KIA SELTOS w zakresie rozmiarowym od 16 do 18 cali.


Pojazd to wysokiej klasy kompaktowy SUV skierowany do odbiorców na całym świecie, który ma trafić na rynek koreański 18 lipca, a rynek indyjski w drugiej połowie tego roku. 20 czerwca Kia zorganizowała swoją pierwszą światową premierę w Indiach, aby zaprezentować samochód. Wprowadzenie modelu Seltos w Indiach stanowi część planu firmy Kumho, aby stać się jednym z pięciu największych producentów samochodów w południowoazjatyckim kraju w ciągu najbliższych trzech lat. .


Solidnie zaprojektowany samochód oferuje doskonałe osiągi i szereg udogodnień, a także gamę modnych kolorów i odważny wygląd. Będąc bardziej przestronnym niż porównywalne pojazdy i wyposażony w zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS), samochód ten może podbić serca i umysły młodszych kierowców, którzy szukają w pojeździe zarówno wyjątkowości, jak i praktyczności. Od czasu światowej premiery Seltos był chwalony za przewyższanie swoich rywali we wszystkich kryteriach, w tym projektowaniu, osiągach, bezpieczeństwie i udogodnieniach. Został dobrze przyjęty na rynku, a około 3000 sztuk zostało zamówionych w ciągu pierwszych ośmiu dni przedsprzedaży. Mając pewność co do konkurencyjności nowego samochodu, Kia będzie sprzedawać go pod nazwą Seltos zarówno na rynku koreańskim, jak i międzynarodowym, w tym w Indiach, z wyjątkiem Chin.


W Europie nowy kompaktowy SUV Kia Seltos będzie w przyszłości wyposażony wyłącznie w opony Kumho High Performance Ecsta HS51 w rozmiarach 205/60 R16 92H, 215/55 R17 94V i 235/45 R18 94 V. Ten wzór zapewnia doskonałe właściwości jezdne zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, charakteryzuje się dużym przebiegiem, niskim oporem toczenia i wyjątkowo niskim poziomem hałasu.


W Korei, Ameryce Północnej i na wszystkich innych rynkach poza Europą Kia Seltos będzie wyposażona wyłącznie w wzór Kumho Solus TA31 oraz Majesty9 Solus TA91, które nie są oferowane w Europie.


„Nasza ekskluzywna oferta opon we wszystkich rozmiarach do strategicznego modelu SUV marki Kia, Seltos, otwiera okazję do zwiększenia zaufania rynku do nas” - powiedział Kim Insoo, starszy wiceprezes ds. Sprzedaży OE w Kumho. „Mamy szczerą nadzieję, że Seltos szturmem podbije rynek kompaktowych SUV-ów zarówno w Korei, jak i na całym świecie. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby w niezawodny sposób zaspokajać potrzeby naszych klientów i konsumentów produktami wysokiej jakości ”.